Skup komputerów – Wrocław

Sprzedaż komputerów PC

Komputery to obecnie konieczny element wyposażenia każdej bez wyjątku firmy. W przypadku zwykłych firm komputery służą do przechowywania danych, tworzenia grafiki lub obliczeń matematycznych. Może to być także serwer, na którym trzymane są strony www oraz pliki.

Jednym z pierwszych problemów, jakie pojawią się na początkowym etapie działania przedsiębiorstwa to oczywiście kwestia pt. jaki komputer do firmy kupić? Do wyboru mamy sprzęt fabrycznie nowy, komputery pochodzące z leasingu oraz typowy sprzęt używany. Dokonując wyboru, należy jednak mieć na uwadze fakt, że dzisiejsza technologia rozwija się w tempie naprawdę niezwykle dynamicznym: komputer, który mógł zapewniać efektywne działanie 2 lub 3 lata, obecnie może być już niemal starocią.

Do tego dochodzi jeszcze aktualizacji oprogramowania antywirusowego, aktualizacji innych programów, z których korzysta firma itd. Efekt jest taki, że sprzęt, który działał bardzo dobrze, np. na Windows 7, nie będzie działał tak dobrze na Windows 10. Branża rozwija się w ten sposób, że co pewien czas po prostu trzeba wymienić komputer na nowszy.

Jest jeszcze jeden niezwykle istotny aspekt, jeśli chodzi o zakup komputera do firmy. Chodzi oczywiście o fakt, iż zarówno używane komputery, jak i ich poszczególne podzespoły nie tylko „starzeją się”, ale również szybko tracą na wartości.

W ten sposób pojawia się pytanie, kiedy sprzedać komputer firmowy, a następnie kupić nowszy. Idealnie byłoby go wymieniać co 1-2 lata, jednak w oczywisty sposób finanse nie zawsze pozwalają na taki model działalności.

Często przedsiębiorcy zastanawiają się także, co można zrobić z używanym sprzętem i gdzie sprzedać komputery firmowe? Odpowiedź jest nader prosta – można go zwyczajnie sprzedać, czasami na całkiem atrakcyjnych warunkach cenowych. Pozyskane w ten sposób środki firma może natomiast zainwestować w nowszy sprzęt. Postępując w ten sposób, np. raz na rok lub raz na dwa lata sprawimy, że sprzęt nie straci dużo na wartości.

Biurko, na którym stoi monitor marki APPLE

Wycena używanych komputerów oraz podzespołów

Zastanawiasz się, jak dokładnie wygląda wycena używanych komputerów? Wbrew pozorom, to nic trudnego.

Przede wszystkim będziemy potrzebowali dokładnej specyfikacji sprzętu, który chcesz sprzedać. Bardzo ważne przy sporządzaniu listy sprzętu w przypadku całych komputerów PC jest podanie producenta i modelu ogólnego (najczęściej w przypadku komputerów marek HP, DELL, czy LENOVO).

Jeżeli komputer na sprzedaż nie posiada swojego modelu, będziemy wdzięczni za zamieszczenie jego specyfikacji. Przydadzą się nam więc np. informacje na temat karty graficznej, procesora, płyty głównej. Potrzebne będą nam również dane na temat pamięci, zasilacza, chłodzenia na procesorze, karty graficznej, karty muzycznej, karty sieciowej (o ile są osobnymi częściami), dysku twardego, napędu optycznego etc. Mówiąc najkrócej: należy rozpisać komputer na części.

Brzmi nieco problematycznie, prawda? Cóż, wycena używanych komputerów sama w sobie jest procesem łatwym. Problemem jest często określenie przez klienta tego, jaki dokładnie sprzęt posiada.

Stąd też nasza oferta to także możliwość sprawdzenia Twojego sprzętu przez naszego pracownika. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my wyślemy kogoś, aby dokładnie określić specyfikację Twoich komputerów.

Na co możesz liczyć, korzystając z naszej wyceny? Przede wszystkim na to, że wycenimy Twoje komputery w sposób rzetelny i zgodny z ich realną wartością. Bardzo dbamy o renomę wśród klientów i jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą zarówno z firmami, jak i z osobami prywatnymi.

Jeżeli jednak interesuje Cię raczej sprzedaż podzespołów komputerowych, to sprawa oczywiście jest o wiele prostsza. Podanie producenta i modelu ma także znaczenie w przypadku akcesoriów, czy sprzętu typu skaner lub drukarka. Następnie istotne jest także określenie, czy sprzęt jest używany, czy uszkodzony: uszkodzone komputery również odbieramy, a te bez wartości utylizujemy. Nie musisz się więc martwić o to, że zostanie u Ciebie bezwartościowy sprzęt. Odbierzemy wszystko na raz i będziesz miał problem z głowy.

Usmiechniety mezczyzna siedzacy przy komputerze

Sprzedaż używanych komputerów: formalności

Po wycenie i akceptacji przez Ciebie naszej oferty zajmiemy się załatwianiem formalności. Klienci często zastanawiają się, jak wygląda oraz z jakimi warunkami wiąże się sprzedaż komputerów formalności?

Wbrew pozorom, wcale nie jest nic trudnego, a my dodatkowo dołożymy wszelkich starań, aby jeszcze bardziej ułatwić ten proces.

Jeśli sprzedajesz nam komputery jako firma, po prostu wystawiasz nam fakturę, którą opłacamy na podstawie ustalonych wspólnie warunków. Jeżeli potrzebujesz dokumentu o utylizacji, dostarczymy Ci go. Jeżeli posiadasz dużą ilość sprzętu, którym jesteśmy zainteresowani, ale nie posiadasz firmy, spiszemy umowę kupna-sprzedaży. Co bardzo ważne: jeżeli transakcja nie przekracza 1000 zł, nie trzeba odprowadzać podatku, jeżeli natomiast transakcja przekracza ów, to my odprowadzamy podatek od czynności cywilnoprawnych za Ciebie.

Jak otrzymasz pieniądze za sprzedaż komputerów? Środki pieniężne dostaniesz od nas natychmiastowo przelewem lub gotówką, w zależności od tego, którą formę wybierzesz. Jeżeli jednak kwota transakcji będzie wynosić powyżej 5 tys. zł, możliwa jest wyłącznie płatność przelewem na podstawie wystawionego dokumentu. Niestety, w tej kwestii nie możemy zaproponować żadnych ułatwień: musimy stosować się do przepisów.

Pozyskane ze sprzedaży używanych komputerów pieniądze możesz np. zainwestować w rozwój firmy, w nowy sprzęt lub w cokolwiek zechcesz.

Monitor, notebook, tablet, klawiatura i myszka APPLE

Kim jesteśmy?

Logo koomputery.pl

Jesteśmy firmą skupującą sprzęt komputerowy we Wrocławiu i okolicach. Komputery sprzedajemy natomiast z zasięgiem ogólnoświatowym. Tworzymy zgrany zespół pozytywnych ludzi, dla których komputery to pasja!

ZADZWOŃ DO NAS!

tel. 880 122 777

 

lub NAPISZ!

Adres email niebieski

Koperta wiadomosc