Skup serwerów – Wrocław

Szybka wycena serwerów w 24h!

Choć serwer oznacza przede wszystkim oprogramowanie świadczące usługi, to potocznie serwerem może być zwykły komputer. Daje on wiele możliwości, które mogą być wykorzystane dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Komputery takie są przystosowane do pracy 24h. W środku znajdziemy duże i szybkie dyski twarde (z reguły SSD SAS lub HDD SCSI), dużo pamięci RAM ECC oraz wielordzeniowe procesory serwerowe. Serwerowe płyty główne z reguły obsługują wiele procesorów na raz.

Serwery są z reguły niezawodnymi maszynami dzięki rozwiązaniom technicznym. Wysokiej jakości materiały użyte do ich produkcji oraz ciekawe rozwiązani sprawiają, że ich żywotność jest ponadprzeciętna. Serwer taki posiada 2 lub więcej zasilaczy typu hot-plug oraz awaryjne zasilanie. Produkują one dużo ciepła, stąd serwery trzymane są z reguły w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Każda mała i duża firma posiada swój serwer. Nie zawsze jest on fizycznym urządzeniem znajdującym się w jednym z pomieszczeń siedziby firmy. Często serwery są umieszczone w dużych serwerowniach a dzięki połączniu internetowemu, możemy korzystać z ich mocy obliczeniowej zdalnie. Takie rozwiązanie potocznie jest nazywane chmurą.

Serwerownia, korytarz, szafy serwerowe po lewej i prawej stronie

Części serwerowe

Serwery to nie tylko komputery w obudowach składające się z płyty głównej, procesorów, pamięci, dysków twardych, czy zasilaczy. Są one często umieszczone w specjalnych szafach, tzw. RACK. Jest to standard szaf, stojaków oraz urządzeń przemysłowych o szerokości 19″. Pod ten standard produkuje się obudowy serwerowe, w których znajdują się ww. komponenty. Nie jest to jednak jedyny standard. Spotykane są też rozwiązania 10″ lub 24″.

Nie zapomnijmy o zasilaczach, których jest w obudowie z reguły min. 2 szt., czy tzw. UPSach, czyli zasilaczach awaryjnych, które podtrzymują zasilanie w przypadku braku prądu. Jest to bardzo ważne ponieważ każda przerwa w dostawie prądu w dużych firmach może generować duże pieniężne straty. Do osprzętu często dochodzą przeróżne kontrolery, czy specjalne kable przystosowane do pracy ciągłej.

Dyski twarde w serwerze.

Skup serwerów we Wrocławiu

Z serwerami sprawa ma się trochę inaczej niż z komputerami stacjonarnymi, czy laptopami. Jest to z reguły specjalistyczny sprzęt, który jest używany przeważnie przez wykwalifikowane osoby. Nie jest też tani i przekonał się o tym pewnie każdy, kto kupował sprzęt do serwerowni. Poza tym sprzęt serwerowy jest z reguły wymieniany na nowy, najczęściej dlatego, że skończył się leasing. Co to oznacza?

Używany sprzęt serwerowy bardzo trudno sprzedać a wiele komponentów jest wręcz niesprzedawalna lub posiada bardzo niską wartość. Dlatego też nie zdziw się, jeśli nasza oferta będzie ułamkiem ceny nowego serwera. Powód jest prosty, bardzo ciężko znaleźć klienta na części serwerowe a jeszcze trudniej na całe serwery. Oczywiście wszystko zależy od typu serwera, producenta, modelu, czy wyposażenia. Nowszy sprzęt zapewne dość szybko znajdzie swojego odbiorcę, jednak mamy tu do czynienia z efektem częstej wymiany sprzętu przez firmy na ten najlepszy i najszybszy. Przekłada się to bowiem na wzrost dochodów.

Jeżeli jednak posiadasz w firmie nieużywane już serwery i osprzęt, chętnie podejmiemy się jego wyceny. To, że trudno go sprzedać nie oznacza, że nie przedstawia żadnej wartości. Uszkodzone serwery i te bardzo stare również skupujemy o ile będą przedstawiały jakąś wartość. Jeżeli nie bądą, po prostu je zutylizujemy. Zapraszamy do współpracy!

Serwerownia IBM

Kim jesteśmy?

Logo koomputery.pl

Jesteśmy firmą skupującą sprzęt komputerowy we Wrocławiu i okolicach. Komputery sprzedajemy natomiast z zasięgiem ogólnoświatowym. Tworzymy zgrany zespół pozytywnych ludzi, dla których komputery to pasja!

ZADZWOŃ DO NAS!

tel. 880 122 777

 

lub NAPISZ!

Adres email niebieski

Koperta wiadomosc